Co by to bylo za Vánoce bez skvělých filmů a pohádek

Foto: Les Anderson | Zdroj: Unsplash

Přátelé, kolegové, vážení,

za celý náš skromný tým vám přeji co nejkrásnější prožití vánočních svátků a bujaře oslavený Nový rok. Velmi si vážíme toho, že jsme mohli uplynulý rok spolupracovat právě s vámi, že jste četli naše články a sledovali naše videa. A věřím, že příští rok, tentokrát už 2018. od narození Ježíše Krista, bude ještě lepší.

A abych jen neposílal suchý přání, rozhodli jsme se za Histogram poslat také něco navíc. Protože nás máte spojené především s filmem, vybrali jsme několik tipů, na co o Vánocích stojí koukat v televizi!

(Výběr pokračuje pod fotografií.)

Foto: Les Anderson | Zdroj: Unsplash


🎄🎄🎄🎄🎄
23. 12.


13:10 na ČT1 – po sobotním obědě doporučujeme zhlédnout československou klasiku To neznáte Hadimršku. V hlavní roli hvězdný Vlasta Burian vedený režisérskou dvojicí Karla Lamače a Martina Friče. (Ukázka)

21:30 na ČT1 – před ulehnutím do peřin navrhujeme klasickou československou komedii se skvělým humorem: Adéla ještě nevečeřela. V hlavních rolích nezapomenutelní Dočolomanský, Kopecký a Hrušínský. Z dámského repertoáru pak Konvalinková a Fialová. Tenhle počeštěný americký humor v režii Oldřicha Lipského prostě nemůže na Vánoce nikdo vynechat. (Ukázka)


🎄🎄🎄🎄🎄
24. 12.


9:20 na Nově – protože se určitě všichni probudíte nedočkaví, můžete si už před půl desátou pustit oblíbenou českou komedii, kterou uvítají i děti. Chobotnice z II. patra, kde září Veškrnová, Zedníček nebo Fuchsová k ranní vánoční atmosféře neodmyslitelně patří. (Ukázka)

12:25 na ČT1 – omrzely vás vánoční koledy? Tak si k obědu pusťte pohádku Lotrando a Zubejda a můžete si u obědu zpívat všichni. Písničky z úst Stracha, Seidlové, Zedníčka i Konvalinkové přeci všichni znají. (Ukázka)

14:05 na ČT1 – a hned po Lotrandovi nepřepínejte, protože pak poběží Tři veteráni. A tam se taky zpívá, a taky ty písničky všichni známe. Navíc je to skvěle poučné pro děti, protože „hamty, hamty, ať mám víc než tamti“ se nevyplácí. Hrušínský, Čepek a Somr - to jsou ti veteráni vánočních obrazovek, ale rozhodně ještě ne vysloužilí. (Ukázka)

16:20 na Primě – pohádek není nikdy dost. A nejhezčí na pohádkách jsou ty princezny. Tak si zapněte Princeznu se zlatou hvězdou, kterou hrála Marie Kyselková a zachraňoval ji Josef Zíma. Klasika z konce padesátých let je barevná! (Ukázka)

19:00 na ČT1Anděl Páně 2. Co k tomu? Snad jen, že Ivan Trojan opět zazářil. No, uznejte, kdo jiný by mohl hrát andělského Petronelka? A mimochodem, režisér Jiří Strach kdysi řekl, že když bude mít dvojka úspěch, tak natočí třetí díl. A úspěch? Ten byl a je... (Ukázka

18:40 na Nově – a kdo už Petronelka viděl, může si přepnout na Novu, kde je další klasika s Werichem, který k Vánocům tak nějak neodmyslitelně patří. Takže Byl jednou jeden král... od režiséra Bořivoje Zemana hned po štědrovečerním kaprovi. (Ukázka)

22:10 na ČT1 – ne, nezapomněli jsme! Pelíšky! Co by to bylo za Vánoce bez komediálního drama režiséra Hřebejka? Donutil, Kodet, Stašová, Vášáryová, Polívka, Holubová, Zázvorková, Dušek, Krejčík a další... Ten konec je sice smutný, ale nesmíme zapomínat! Tak se zasmějme a pobrečme si. (Ukázka)


🎄🎄🎄🎄🎄
25. 12.


11:50 na ČT1 – klidně si na první svátek vánoční trochu přispěte. Zlatovláska začíná až krátce před polednem. Tak hlavně nezapomeňte, „Kdo sní kouzelnou rybu, porozumí řeči zvířat!“ Neříká vám teď váš pes něco? (Ukázka

13:05 na ČT1 – a hned potom další československá klasika z padesátých let. V hlavní dvojroli Jan Werich. Císařův pekař - první díl veselohry z doby císaře Rudolfa II. (Ukázka)

15:25 na Primě – jak si jednoduše vydělat? Ne, nebudeme tady radit. To jen Josef Abrhám v roli Dalibora Vrány, kterému nestartuje Velorex (ale Lukášovo embéčko naskočí hned, btw), ve filmu Vrchní, prchni obírá nicnetušící hosty restauračních podniků. (Ukázka)

20:00 na ČT2 – večer už je to s filmy trošku bída, ale přeci jen jsme našli něco, na co se dá koukat. Robert Redford a Paul Newman v nezapomenutelném snímku Podraz, který je typický svým lehkým humorem. Mimochodem film ověnčený několika Oscary. (Ukázka)


🎄🎄🎄🎄🎄
26. 12.


10:40 na ČT1 – druhý svátek vánoční, tedy Štěpána, bychom mohli odstartovat pokračováním z předchozího dne. A opět Werich v hlavní dvojroli. Tentokrát druhý díl Pekařův císař. Tak který díl je ten váš oblíbenější? (Ukázka)

12:50 na Prima MAX – kdo je postrachem vaší ulice? Ano, hádáš správně, po obědě dávají Lucie, postrach ulice. Komedie z roku 1984 diváka přenese do mládí (nebo aspoň některé 🙃). Tak vzhůru kouknout na Žanetu Fuchsovou před 33 lety. (Ukázka)

16:25 na Nově – v cirkusu už jsme dlooouho nebyli. Ale jak dávají Šest medvědů s Cibulkou, hned bychom si koupili lístek. Lubomír Lipský je v roli Cibulky opravdu báječný. (Ukázka)

20:00 na ČT1 – už jsme skoro mysleli, že na ni zapomněli. To by nám tedy zkazilo Vánoce. Naštěstí Tři oříšky pro Popelku s Libuškou Šafránkovou budou i letos. Co byste si přáli, kdyby vám někdo přivezl tři oříšky, které by plnily každé přání? (Ukázka)

🎆🎆🎆🎆🎆
Nový rok se blíží!


A je skoro po Vánocích. Doufám, že jsme vám výběrem trochu ulehčili vánoční lenošení a usnadnili tak pojídání rohlíčků a lineckých.

Na závěr už jen přání hezké oslavy nového roku 2018, silná játra a hodně kyselých okurek nebo aspirinu.

V příštím roce na viděnou!

Za celý náš tým

Lukáš Řezník