TZ: Slepice, kachničky a kečup. Fashion videa se dělají trochu jinak, říká kameraman

Praha/Zlín: Módní návrhářka Katarína Mydliarová představila svojí novou kolekci, kde se inspirovala v bujarých, a přesto romantických, devadesátých letech minulého století. Módní kolekci kromě fotografií doplňuje i netradiční video Girl Next Door. Mydliarová se na něm režisérsky podílela s kameramanem Filipem Blažkem.

„Kolekcia vyobrazuje stereotyp, ktorý dehonestoval túto subkultúru a začal tento termín využívať ako urážku. Konkrétne video mapuje rôzne etapy detstva. Počínajúc ranným vekom, cez pubertu až k objavovaniu vlastnej sexuality, sa stále prinavracia k zinfantilizovanemu pohľadu na tento stereotyp,“ říká o své kolekci návrhářka Mydliarová.

Kamery se na devadesátkovém fashion videu ujal Filip Blažek. A jak sám říká, některé scény mu dělali jako Pražákovi trochu problém: „Fashion videa se dělají trochu jinak. Nejtěžší pro mě byla rozhodně práce se slepicemi. Musím na sebe prásknout, že slepici jsem v ruce měl poprvé a tak nekontrolovatelné a šílené zvíře mě natolik překvapilo, že jsem místy měl problém v té místnosti s nimi vůbec točit. Jako extra task se ukázalo chytání slepic do přepravky. Zhruba po 15 minutách jsem měl jednu,“ popisuje natáčení Blažek.

Celý projekt hned zaujal lifestylové internetové servery, jako například Protišedi nebo Vice. Vice dokonce s návrhářkou přinesl rozhovor

Další video už tvůrci chystají. Jak Katarína Mydliarová, tak Filip Blažek mají už nápady a po letních dovolených se do toho chystají znovu skočit po hlavě. „Myslím si, že se máte opravdu na co těšit. Věřím, že mohu mluvit i za Katarínu, nebude to nic průměrného, chceme pobuřovat a chceme bavit, chceme posouvat hranice,“ dodává Filip Blažek.


Kontakt pro média:
Lukáš Řezník
lukas.reznik@histogram.cz
(+420) 733 161 442

Materiály ke stažení na https://drive.google.com/open?id=0B4W2ICaopzagdkI2ZjRhaEdXSHM
Video k dispozici na: https://vimeo.com/225745362

Directed by: Katarína Mydliarová & Filip Blažek

Fashion Designer: Katarína Mydliarová
D.O.P.: Filip Blažek
Music: Kristýna Coufalová
Mua: Mischel Warenits
Model: Natália Muchová

Foto: Barbora Zaťková