Konečně přehledné natáčení. Storyboarder je ke stažení zdarma

 Credit: Wonder Unit

Credit: Wonder Unit

Storyboard je dnes při natáčení půl úspěchu. Jakmile odfláknete náčrty záběrů, na scéně se vám to bude horkotěžko vymýšlet. Naštěstí žijeme v moderní době, a tak můžeme využít všech dostupných prostředků pro zjednodušení práce. Software Storyboarder vám pomůže vytvářet mistrné rozvrhy scén.

Storyboarder je z dílny společnosti Wonder Unit, která kromě softwaru dělá i filmy. Upřímně moc nechápu, proč je takový skvělý soft zdarma, ale asi se řídili naším heslem „Filmaři sobě“. Software na tvorbu storyboardů můžete stáhnout přímo z jejich webových stránek. Cenou je akorát poskytnutí vašeho e-mailu.

Na Maca, Windows i Linux

Program stáhnete opravdu snad na cokoliv. Takže chybí už jen nějaká ta iPadí nebo Surfacová aplikace. Nezabírá moc místa a rozjedete ho i na starších mašinách.

Můžete kreslit i v ruce

Pokud dáváte přednost raději tužce a papíru, můžete papíry nafotit a naimportovat do programu. Dokonce ani nemusíte papíry skenovat do počítače, ale stačí je nafotit v mobilu, pak si otevřít prohlížeč, naťukat lokální adresu (kterou vám našeptá software) a poslat je do počítače.

Snímek obrazovky 2017-10-22 v 10.32.00.png

Neumíte kreslit? Taky nevadí

V případě, že nejste nadáni kreslícím umem, stejně jako já, tak i pro vás má Storyboarder řešení. Stačí si nadefinovat scénu pomocí klíčových slov a nastavení typů záběrů a software za vás nakreslí například postavu.

Snímek obrazovky 2017-10-22 v 10.35.32.png

Storyboard v GIFu

Až dokončíte svoji práci, můžete si ji vyexportovat do animace. Lépe si pak představíte, jestli budou záběry fungovat. Samozřejmě si můžete nastavit trvání jednoho záběru, jeho popis a další poznámky.


Necháváme otevřené komentáře, kde můžete sdílet své zkušenosti, dotazy a podobně.